३.९ प्रतिशतले बढ्यो कुल आन्तरिक कर्जा

काठमाडौं, २९ फागुन । आर्थिक वर्ष २०७९÷८० को सात महिनामा कुल आन्तरिक कर्जा ३.९ प्रतिशतले बढेको छ । अघिल्लो वर्षको सोही अवधिमा उक्त कर्जा ९.४ प्रतिशतले बढेको थियो । नेपाल राष्ट्र बैंकका अनुसार वार्षिक बिन्दुगत आधारमा २०७९ माघ मसान्तमा यस्तो कर्जा ८.६ प्रतिशतले बढेको छ ।

समीक्षा अवधिमा मौद्रिक क्षेत्रको सरकारमाथिको खुद दावी ४.१ प्रतिशतले बढेको छ । अघिल्लो वर्षको सोही अवधिमा यस्तो दावी १३.६ प्रतिशतले घटेको थियो । वार्षिक बिन्दुगत आधारमा २०७८ माघ मसान्तमा मौद्रिक

क्षेत्रको सरकारमाथिको खुद दावी ३४.३ प्रतिशतले बढेकोमा २०७९ माघ मसान्तमा यस्तो दावी ५१.३ प्रतिशतले बढेको छ ।

समीक्षा अवधिमा मौद्रिक क्षेत्रको निजी क्षेत्रमाथिको दावी ४.३ प्रतिशतले बढेको छ । अघिल्लो वर्षको सोही अवधिमा यस्तो दावी १२.९ प्रतिशतले बढेको थियो । वार्षिक बिन्दुगत आधारमा २०७९ माघ मसान्तमा मौद्रिक क्षेत्रको निजी क्षेत्रमाथिको दावी ४.६ प्रतिशतले बढेको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *