प्रभु टिभीले उच्च गुणस्तरको सेवा दिने, यसै महिनाबाट संचालनमा आउने

सरकारले डिजीटल प्रविधिमा च्यानलहरु प्रसारण गर्न निर्देशन दिएसंगै डिजीटल प्रविधिमा च्यानलहरु प्रसारण सेवा दिने केवल टिभी संचालकहरुको संख्यामा वृद्धि भएको छ । यो क्रममा अहिले बजारमा प्रभु टिभी नामक नयाँ केवल टिभी संचालक आएको छ । केवल टिभी संचालन र यसले दिने सेवाहरुको बारेमा प्रभु टिभीका महाप्रवन्धक शंकर कालिकोटेसँग हामीले कुराकानी गरेका छौं । प्रस्तुत छ सो कुराकानीमा आधारित एक रिर्पाेट

प्रभु टिभि भनेको कस्तो टिभी हो ?

प्रभु टिभि भनेको नयाँ जेनेरेसनको डिभिवि टि–टु (डिजिटल भिडियो ब्रोडकास्टिङ) प्रविधिमा आधारित टिभी हो । यसका धेरै राम्रा पक्षहरु छन् । अहिले नेपाल सरकारले पनि सबै सिग्नल डिजिटल गर्ने भएको छ । हामीले पनि यसमा डिजिटल सिग्नल प्रक्षेपण गर्छौं र यसले सहरलाई कुरुप हुनबाट बचाउँछ । स्मार्ट सिटि कन्सेप्टमा तार रहित केवलहरु र घरमा पनि धेरै तारहरु मिलाउन टेक्नीसीयनको आवश्यकता नपर्ने रेडि टु कन्टेक्ट हुन्छ । हाम्रो प्रोडक्ट सेटअप बक्स र इन्डोरटिनाबाट हजुरहरुले घरमै बसेर टिभी हेर्न सक्नु हुन्छ । हाम्रो धेरै जसो प्रसारण हाइ डेफिनेसनमा हुन्छ । तपाईँहरुले बजारमा हेर्ने च्यानल भन्दा हाम्रो च्यानल धेरै उत्कृष्ट छ ।

प्रभु टिभी कहिलेदेखी संचालनमा आउँछ ?
अहिले लन्चिङ यथासिघ्र गर्ने भनेर वार फुडिङमा काम गरिरहेका छौँ । जेठको अन्तिम साता भित्रमा हामी लन्च गरि सक्छौँ र यहाँहरुको सामु आइसक्छौँ ।

यस टिभीले कस्तो कस्तो प्रकारका प्याकेज लिएर आउँदैछ ?
हामीले पब्लीकलाई मार नपर्ने गरी सर्वसुलभ रेट राखेर क्वालीटिमा ध्यान दिराखेका छौं । क्वालिटी चाँही सवैको भन्दा राम्रो होस् भनेर त्यहि अनुसार प्रसारण गछौँ । र रेटमा पनि कम्पीटेन्ट मार्केट भन्दा धेरै सस्तोमा हामी दिने प्रयास गरिरहेका छौं । यसका लागी हामीले हाम्रो प्याकेजहरुको दर भाउ वेवसाइटमा राखी सकेका छौं। यहाँहरुले हेरेर आफै दाज्न सक्नु हुन्छ हामी अरु भन्दा कहाँ छौँ भनेर ।

यसमा कस्तो किसिमको क्वालीटि आउँछ , प्रभु टिभीले अरु टिभी भन्दा दिने फरक क्वालिटी के छ ?
हाम्रो यो डिजिटल च्यानल हो । त्यसमा पनि हाइ डिफिनेसन क्वालीटी हामी दिन्छौँ । र अरु सामान्य जुन च्यानलहरु छन् तिनीहरुको प्रसारण चाँही हामी लगभग अरु च्यानलले जसरी दिन्छन हाइ डिफिनेसन भनेर त्यहि कम्पीटिसनमा त्यस्तै हुन्छ ।

प्रभु टिभी काठमाडौं र काठमाडौं बाहिरका लागी कहाँ कहाँ शुरुवात गर्नु हुन्छ ?
हामीले नेपाल सरकारबाट अधिराज्य भरि सचालनको लाइसेन्स लिएका छौं । तर शुरुवात काठमाडौं, पोखरा, चितवनबाट गर्दैछौं भने यथासिघ्र फेरी पुर्वको भेडेटारबाट शुरु गर्छौ । तर यसलाई विस्तार गरेर हामी नेपाल अधिराज्य भरि पुग्छौँ । हाललाई भने यिनै ४ ठाँउबाट शुरु गर्दैछौँ ।

तार रहित टेलिभिजनको क्वालिटीको कुरा गर्दा यसले कस्तो किसीमको क्वालिटी दिन्छ ?
हाम्रो इक्कुपमेन्ट पनि लेटेस्ट छ । अहिले युरोप तिर प्रयोग हुने ट्रान्समिटरहरु कम्माइनरहरु यि जति पनि सामाग्रीहरु छन् । जुन लेटेस्ट र उत्कृष्ट खालका छन्, एचडि प्रसारण गर्ने खालका । एक त हाम्रो टेक्नोलोजि सोफेस्टिकेटेट छन् । त्यो सँगसँगै हामीले गारवेच च्यानलहरु भन्दा पनि सटिङ गरेर राम्रो च्यानलहरु सकेसम्म धेरै तर राम्रा च्यानलहरु प्रसारण गर्ने लक्ष्य राखेको हुनाले हामीले क्वालिटीमा बढी विचार गरेका छौँ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *