जापान सरकारले २७ करोड ४१ लाख रुपैया छात्रवृती उपलब्ध गराउने

काठमाण्डौँ,२९ असार । नेपाललाई मानव संशाधन विकासका लागि जापानले २७ करोड ४१ लाख रुपैया छात्रवृती मार्फत अनुदान उपलब्ध गराउने भएको छ । राजधानीमा आजोजित एक कार्यक्रम बिच नेपालका लागि जापानका राजदूत मासामिची साइगा र अर्थसचिव राजन खनालले अनुदान सम्बन्धी समझदारी पत्रमा हस्ताक्षर गरे ।

सार्वजनिक सेवामा दक्ष जनशक्ति तयार पार्ने उदेश्यले जापानका विश्वविद्यालयमा स्नातकोत्तर तहको अध्ययनका लागि सो छात्रवृती उपलब्ध गराइने छ । सार्वजनिक नीति, अर्थशास्त्र, कानूनी नीति तथा औद्योगिक विकास जस्ता बिषयमा निजामती सेवाका कर्मचारीले छात्रवृति पाउनेछन् ।

जापानले तीन वर्षदेखि सो छात्रवृत्ति प्रदान गर्दै आएको छ । २० जना नेपाली विद्यार्थीको तेस्रो तह जापानी विश्वविद्यालयमा अध्ययनका चयन भएका छन् । कार्यक्रममा बोल्दै राजदूत साइगोले यस सहकार्यले नेपालको सामाजिक–आर्थिक विकासमा नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गरी दुइ देश बिचको सम्बन्ध अझै प्रगाढ बन्ने विश्वास व्यक्त गरे । यस्तै अर्थ सचिव खनालले नेपालले आगामी दिनमा पनि जापानले सहगोग बढाउने विश्वास व्यक्त गर्दै नेपालको विकासमा सहगोग गरेकोमा जापान सरकार प्रति आभार व्यक्त गरे ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *