यसरी हुँदैछ गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको धावन मार्ग कालोपत्रे सहित अन्य पूर्वाधार निर्माणको काम (फोटो फिचर)

काठमाडौं, २० कात्तिक । रुपन्देहीको भैरहवा स्थित गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको धावनमार्ग कालोपत्रे गर्ने कामलाई तीब्रता दिइएको छ । तीन किलोमिटर चौडाईको धावनमार्ग कालोपत्रे गर्ने काम ६ महिना भित्र सक्ने निमित्त आयोजना प्रमुख प्रवेश अधिकारीले जानकारी दिए ।

सन् २०१९ को जुन भित्र विमानस्थल निर्माणको सम्पूर्ण काम सक्ने लक्ष्य आयोजनाले लिएको छ । यो विमानस्थलमा ठुलो आकारका पाँच वटा जहाज पार्किङ गर्न सक्ने छ । पार्किङ स्थल निर्माणको काम अन्तिम चरणमा पुगेको छ भने अन्तर्राष्ट्रिय टर्मिनल भवन, ट्याक्सी वे र कन्ट्रोल टावर लगायतका पूर्वाधार निर्माणको काम पनि भइरहेको छ । यी पूर्वाधार निर्माणको काम चौविसै घण्टा भइरहेको र यही रफ्तारमा काम भए निर्धारित समयमै विमानस्थल निर्माणको काम सकिने प्रमुख अधिकारीले बताए ।

विमानस्थल निर्माण गर्न २०७१ कात्तिक २६ मा नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण र चिनियाँ कम्पनी नर्थवेस्ट सिभिल एयरपोर्ट कन्स्ट्रब्सन ग्रुपबीच सहमति भएको थियो । विमानस्थल निर्माण गर्न ६ अर्व २५ करोड रुपैयाँ हाराहारी खर्च हुने अनुमान गरिएको छ । तर, जग्गा अधिग्रहण गर्न झन्डै २४ अर्व रुपैयाँ खर्च लाग्ने छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *