Shangrila

मौद्रिक नीतिको अर्धवार्षिक समीक्षा मार्फत उद्योगी व्यवसायीको माग सवोधन गरिने

काठमाडौं,६ फागुन । अर्थमन्त्री युवराज खतिवडाले मौद्रिक नीतिको अर्धवार्षिक समीक्षामा ब्यवसायीहरुले उठाउदै आएको ब्याजदरको विषय सम्वोधन गरिने बताएका छन् । निजी क्षेत्रका प्रतिनिधि र बैंकर्सको सयुक्त बैठकमा सरकारी मन्त्री अधिकारीले मौद्रिक नीतिको अर्धवार्षिक समीक्षामा ब्याजदरको विषय सम्वोधन हुने आश्वानस दिएका हुन । दुइ दिन अघि मात्र प्रधानमन्त्रीले ब्यवसायीलाई सगै राखेर अर्थ मन्त्री खतिवडा र गभर्नर चिरन्जिवी खतिवडालाइ ब्यवसायीको माग संवोधन गर्न आग्रह गरेका थिए ।

 बैकहरुले मनपरि ब्याजदर बढाउने काम गरेको भन्दै  बैंकर्स संघका अध्यक्ष ज्ञानेन्द्र ढुङ्गानामाथि मोरङका ब्यवसायी सुशील धनावत बीच बैठकमै चर्का चर्की भएको थियो । ब्यवासायीहरुले कार्यालय पिच्छे ब्यालेन्स फरक फरक रहेको भन्दै दोहोरो/तेहोरो ब्यालेन्सीटका कारण वा बैंकको ब्याजका कारण ब्यवसाय नोक्शानीमा गएको हो भन्दै प्रश्न उठाएका थिए।  ज्ञनेन्द्र बोली नसकिदै धनावतले धनावत एक कदम अगाडि बढ्दै भने- तपाई प्रमाणित गर्न सक्नु हुन्छ? हाम्रो ब्यालेन्सीट तलमाथि छ भनेर आक्रोषित भएका थिए । त्यसपछि बैठक दुइ बीच सवाल जवाफ चलिरहयो । अन्तत् महासघका उपाध्यक्ष चन्द्र ढकालले समझाएपछि विवाद साम्य भएको थियो ।

 

Laxmi Bank

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *