Date

मङ्ल, फाल्गुन ८, २०८०
Tue, February 20, 2024

पर्यटन लगानी सम्मेलन आयोजना गर्न केशर महलमा नेपाल भ्रमण वर्षको सचिवालय

पर्यटन लगानी सम्मेलन आयोजना गर्न केशर महलमा नेपाल भ्रमण वर्षको सचिवालय

काठमाडौं, ३ बैशाख । भ्रमण बर्ष २०२० लाइ सफल बनाउने उदेश्यसाथ पर्यटन लगानी सम्मेलन आयोजना गर्न राणाकालीन दरबार केशरमहलमा नेपाल भ्रमण वर्षको सचिवालय स्थापना गरिएको छ । भ्रमण बर्षकालागि आवश्यक अभियानहरु संचालनको केन्द्र रहने गरी  गोरखा भूकम्पबाट सामान्य क्षति पुगेको उक्त भवनको मर्मत गरी सचिवालय बनाइएको हो ।

सचिवालयले ‘नेपाल टुरिजम एक्ससिलेन्स अवार्ड’, सम्पदा दिवस मनाउने र २० देखि ३० हजार स्वदेशी र विदेशी पर्यटकलाई सम्पदा भ्रमण गराउने, सातवटै प्रदेशमा पर्यटन प्रवद्धनका लागि लगानी भित्र्याउन आगामी अक्टोबर महीनामा पर्यटन लगानी सम्मेलन आयोजना गर्ने छ । नेपाल पर्यटन बोर्डको विवरणमा सन् २०१८ मा ११ लाख ७३ हजार ७२ विदेशी पर्यटक नेपाल भ्रमणमा आएका छन् । अध्यागमन विभागको पछिल्लो विवरणअनुसार सन् २०१९ को दुई महीना जनवरी र फेब्रुरीमा मात्रै दुई लाख १६ हजार २१४ विदेशी पर्यटक नेपाल आएका छन् ।

अर्थकोअर्थ

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read also x