Date

सोम, फाल्गुन २१, २०८०
Mon, March 4, 2024

कलंकी मालपोत कार्यालय अवको १० दिन पछि ‘डिजिटल मालपोत’ मा रुपान्तरण

कलंकी मालपोत कार्यालय अवको १० दिन पछि ‘डिजिटल मालपोत’ मा रुपान्तरण

काठमाडौं, ८ वैशाख । कलंकी स्थित मालपोत कार्यालय १० दिन भित्र ‘डिजिटल मालपोत’ कार्यालयमा रुपान्तरण हुने भएको छ । भूमि व्यवस्थापन तथा अभिलेख विभागले डिजिटल मालपोतलाई आवश्यक पर्ने सम्पूर्ण प्राविधि जडान गरि १० दिन भित्र कार्यालयलाई हस्तान्तरण गर्ने जनाइएको छ ।

गत चैत ३ गते कलंकी मालपोत कार्यालयलाई डिजिटल मालपोतका रुपमा विकास गर्ने भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री पद्यमा अर्यालले घोषण गरेकी थिइन् । उक्त घोषणासँगै विभागले काम थालेको थियो । विभागबाट खटिएका कर्मचारी होम भुसालका अनुसार विभागले पाएको जिम्मेवारी अवको १० दिन भित्र सम्पन्न गरी कार्यालयलाई हस्तान्तरण गरिने छ ।

डिजिटल मालपोतको सुरुवात भएपछि सेवाग्राहीहरुले एउटा काममा घण्टौ समय खर्च गर्नु नपर्ने कलंकी मालपोत कार्यालयका प्रवक्ता पुर्ण बहादुर केसीले अर्थकोअर्थलाई बताए । उनका अनुसार सोधपुछ शाखामा नै सबै कुराको जानकारी दिइने व्यवस्था मिलाईने छ । त्यहीबाट के–के कागजपत्र आवश्यक पर्ने भन्ने विषयमा जानकारी दिइने छ । त्यसले सेवाग्राहीहरुलाई झन्झट नहुँने प्रवक्ता केसीको भनाई छ । उनी भन्छन्–‘सोधपुछमा सबै कुरा बुझेर सम्बन्धित शाखामा सम्पूर्ण कागजात लिएर आए सामान्य कामको लागि १० मिनेट पनि सेवाग्राहीले कुर्नु पर्दैछ । यो डिजिटल मालपोतले सेवाग्राहीमा खुशी ल्याउनुँका साथै कर्मचारीलाई काम गर्न पनि सहज हुने छ ।’

मालपोत कार्यालयमा भ्रष्टाचार कम गर्न र सेवाग्राहीहरुलाई छिटो सेवा दिन डिजिटल प्रविधि उपयुक्त हुने मन्त्रालयको ठहर छ । कलंकी मालपोत कार्यालयलाई डिजिटल प्रविधिमा रुपान्तरण गरेसँगै देशभरका मालपोत कार्यालयलाई डिजिटल प्रविधिमा रुपान्तरण गर्ने योजना मन्त्रालयको रहेको छ ।

अर्थकोअर्थ

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read also x