अमरगढी नगरपालिकालाई स्मार्ट सीटी बनाउने लक्ष्य

करन ताम्राकार ्र पुस २१

अमरगढी नगरपालिकालाई स्मार्ट सीटी बनाउने लक्ष्य
डडेल्धुरा–अमरगढी नगपालिकाको २१ औं नगरपरिषद् साढे १३ करोड बजेट पारित गर्दै सम्पन्न भएको छ । अमरगढी नगरपालिकाका कार्यकारी अधिकृत मेख बहादुर मंग्रातीले प्रसतुत गरेको नगरपालिकाको आर्थिक बर्ष ०७४र०७५ को १३ करोड ५० लाख ७७ हजार मध्ये आन्तरिक श्रोत अन्र्तगत १ करोड १३ लाख ६० हजार र बाह्य श्रोत अन्र्तगत अनुमाति १२ करोड ३७ लाख १७ हजार रहेको छ ।
त्यस्तै चालु आर्थिक बर्षको आयखर्च १२ करोड ४४ लाख ९६ हजार ५ सय २९ अनुमानित आन्तरिक स्रोततर्फ खर्च १ करोड २० लाख ७५ हजार ५ सय २९ बाह्य स्रोत तर्फ ११ करोड २४ ललाख २१ हजार रहेको छ । जस अनुसार चालु खर्चतर्फ ४ करोड ७० लाख ४० हजार र पुँजिगत तर्फ ७ करोड ७४ लाख ५६ हजार ५ सय २९ खर्च हुने अनुमान नगरपालिकाले जनाएको छ । २१ औं नगर परिषद्ले डडेल्धुरालाई स्मार्ट सीटी, हरित नगर र फोहर व्यवस्थापन, सुशासन प्रवद्र्धन एंव संगठन विकास नीति, बजारिकरणलाई प्रमुख प्राथमिक्ता दिने गरी काम गर्ने जनाएको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *