Date

बिहि, फाल्गुन १०, २०८०
Thu, February 22, 2024

परिक्षण बढाउँदै जाँदा संक्रमित भेटिन थाले, पाँचौ कोरोना संक्रमित पुष्टी

परिक्षण बढाउँदै जाँदा संक्रमित भेटिन थाले, पाँचौ कोरोना संक्रमित पुष्टी

काठमाडौं, १५ चैत । सरकारले कोरोना भाइरसको आशंकामा जाँच गर्न आएकाहरु तथा कोरोना संक्रमितसँग सम्पर्कमा आएकाहरुलाई पहिल्याएर परिक्षण गर्न शुरु गरेपछि कोरोना संक्रमितहरुको संख्या बढिरहेको छ । लकडाउनको पाँचौ दिन पाँचौ कोरोना संक्रमित पुष्टी भएको छ ।
हरेक दिनजसो कोरोना संक्रमण भएका एक एक जना बिरामी भेटिइरहेका छन् । एकै व्यक्तिले धेरैलाई सार्न सक्ने भएकाले पाँच जना कोरोना संक्रमित पुष्टी भैसकेकाले नेपालमा कोरोनाका अझै धेरै बिरामी पत्ता लाग्ने देखिन्छ ।
नेपालमा पहिलो कोरोना संक्रमित चीनको वुहान सहरबाट आएका विद्यार्थी हुन् । उनी उपचारपछि निको भएर घर फर्किसकेकका छन् । बाँकी भने उपचाररत छन् । उनीहरुलाई आइसोलेसनमा राखिएको छ । दोस्रो बिरामी फ्रान्सबाट कतारको दोहा हुँदै फर्केकी १९ वर्षे विरामी हुन् । तेश्रो संक्रमित दुबईबाट फर्केका धादिङका युवा हुने भने चौथो संक्रमित काठमाडौं उपत्यका बाहिर कैलालीका रहेको बताइएको छ । आज फेला परेका पाँचौ संक्रमित बेल्जियमबाट दोहा हुँदै नेपाल आएकी युवती हुन् । उनी दोस्रो संक्रमित फर्केकै कतार एयरवेजको जहाजमा चैत ४ गते नेपाल आएकी थिइन् ।
स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा‍ विकास देवकोटाले बेल्जियमबाट कतार हुँदै काठमाडौं आएकी १९ वर्षीया युवतीमा कोरोना भाइरस पुष्टि भएको जानकारी दिए । ‘उहाँ चैत ४ गते ९१७ मार्च० मा कतार एयरवेजको क्युआर ६५२ फ्लाइटबाट आउनुभएको थियो, अहिले चिकित्सकको सम्पर्कमा हुनुहुन्छ, उहाँको अवस्था अहिले सामान्य छ ।’, डा. देवकोटाले भने ।
दोस्रो संक्रमित युवतीसँगै कतार एयरवेज र दुबई बाट आउने अन्य दुई संक्रमितसँगै रहेका यात्रुहरुको सरकारले खोजी गरिरहेको छ ।

अर्थकोअर्थ

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read also x