Date

शनि, मंसिर १६, २०८०
Sat, December 2, 2023

नेपालमा कोरोना संक्रमणबाट १३ जनाको मृत्यु, निको भए ३६५ जना, संक्रमितको संख्या ३२३५ पुग्यो

नेपालमा कोरोना संक्रमणबाट १३ जनाको मृत्यु, निको भए ३६५ जना, संक्रमितको संख्या ३२३५ पुग्यो

काठमाडौं, २४ जेठ । नेपालमा कोरोना संक्रमणबाट थप दुईजनाको मृत्यु भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार योसँगै कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या १३ पुगेको हो । गत जेठ २१ गते डोल्पा जगदुल्लाका ५८ वर्षीय पुरुष र शुक्रबार धनगढी-४ की ५५ वर्षीय महिलाको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु भएको मन्त्रालयले जनाएको छ । ती पुरुषको कर्णाली विज्ञान प्रतिष्ठानमा र ५५ वर्षीय महिलाको सेति अस्पतालमा मृत्यु भएको मन्त्रालयका प्रवक्ता डा.विकास देवकोटाले जनाकारी दिए । ती पुरुष १८ गते क्वारेन्टाइनमा गएर बसेका थिए । उनको क्वारेन्टाइनमा गएर बसेको ३ दिनपछि मृत्यु भएको मन्त्रालयले जनाएको छ । त्यसैगरी शुक्रबार मृत्यु भएकी महिला मृगौला रोगी भएरको र उनको डाइलासेस गर्दै गर्दा मृत्यु भएको मन्त्रालयले जनाएको छ । मृत्यु पश्चात पीसीआर विधिबाट परिक्षण गरिएको थियो ।

त्यस्तै मन्त्रालयको पछिल्लो विवरण अनुसार नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ३ हजार २३५ पुगेको छ । प्रदेशगत रुपमा हेर्दा प्रदेश नं. १ का १२ जिल्लाका २४९ जनामा, प्रदेश नं. २ का सबै जिल्लाका १ हजार ७७ जनामा, बागमति प्रदेशका १२ जिल्लाका ९० जनामा र गण्डकी प्रदेशका ९ जिल्लाका ७३ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । त्यसैगरी प्रदेश नं. ५ का ११ जिल्लाका १ हजार ६१ जनामा, कर्णाली प्रदेशका ९ जिल्लाका ५७९ जनामा र सुदूरपश्चिम प्रदेशका सबैजिल्लाका १०६ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको मन्त्रालयले जनाएको छ । हालसम्म संक्रमण देशका ७० जिल्लामा फैलिएको छ ।

साथै आज थप ३२ जना निको भएका छन् । योसँगै निको भएर घर फर्कनेको संख्या ३६५ पुगेको छ । हालसम्म प्रदेश नं. १ का ७९ जना, प्रदेश नंं. २ का १३३ जना, वागमति प्रदेशका ३२ जना, गण्डकी प्रदेशका ३ जना, प्रदेश नं. ५ का ९६ जना, कर्णाली प्रदेशका ९ जना र सुदूरपश्चिम प्रदेशका १३ जना कोरोना संक्रमणबाट मुक्त भएका छन् ।

देशका विभिन्न स्थानमा १ लाख ६८ हजार ३१ जना क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् । त्यसैगरी हालसम्म पीसीआर विधिबाट ९२ हजार ४७७ र आरडीटी विधिबाट १ लाख ३७ हजार ४३५ परिक्षण भएको छ ।

अर्थकोअर्थ

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read also x