२६.६६ कराेड चुक्ता पुँजी भएको कम्पनीको ३७.२५ करोड नाफा, ७३.३४ पुँजी थप्नुपर्ने

काठमाडौं, २ फागुन । राष्ट्रिय बीमा कम्पनी खुद मुनाफा ४२ प्रतिशतले बढेर ३७ करोड २५ लाख रुपैयाँ खुद नाफा गरेको छ । गत वर्ष कम्पनीले २६ करोड १६ लाख खुद नाफा कमाएको थियो ।

कम्पनीले यसअवधिमा १२ करोड ८८ लाख खुद बीमा शुल्क आर्जन गरेको छ । कम्पनीको खुद बीमा शुल्क आय २१ प्रतिशतले बढी हो । जसले पुनर्बिमा कमिसनबाट १ करोड ३८ लाख आम्दानी गरेको छ । दोस्रो त्रैमाससम्म कम्पनीले कुल ३ करोड ४३ लाख ८४ हजार रुपैयाँ बराबरको दाबी भुक्तानी गरेको छ । चुक्ता पुँजी २६ करोड ६६ लाख ३९ हजार रुपैयाँ पुगेको कम्पनीको रिजर्भ कोषमा १ अर्ब ९८ करोड रुपैयाँ छ । कम्पनीले बीमा समितिले तोके बमोजिमको चुक्ता पुँजी पु¥याउन ७३.३४ करोड रुपियाँ पुँजी थप्नुपर्ने हुन्छ जुन हालको चुक्तापुँजीको २७५ प्रतिशत बढी हो । यसैगरी, बीमा कोषमा एक अर्ब २६ करोड राखेको छ । कम्पनीको प्रतिसेयर आम्दानी (वार्षिक) १३९ रुपैयाँ ७० पैसा र प्रतिसेयर नेटवर्थ ८४३ रुपैयाँ ११ पैसा छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *