एडीबीको थप सहयोग प्रतिवद्धता, दीगो विकास लक्ष्य हासिल गर्न सघाउने

काठमाडौं, ३० चैत्र । एसियाली विकास बैंकका उपाध्यक्ष वेनकाइ झाङले प्रधनमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँग भेटघाट गरी सरकारका विकास एजेण्डाहरुलाई सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाएका छन् । नेपाल संघीय राज्यप्रणाली कार्यान्वयनतर्फ अघि बढीरहेकाले संक्रमणलाई छिटो र सरल बनाउन आवश्यक सहयोग गर्ने उनले बताए ।

नेपाललाई समावेशी र दीगो विकास हासिल गर्नका लागि बहुपक्षीय दातृ निकाय एडीबीले पूर्ण सहयोग गर्ने उनको भनाई थियो । बिहीबार साँझ प्रधानमन्त्रीसँग भेट्नुअघि उपाध्यक्ष झाङले अर्थमन्त्री युवराज खतिवडा, अर्थसचिव राजन खनालसँग आगामी दिनमा साझेदारीको दिशाबारे छलफल गरेका थिए । एसियाली विकास बैंकले सन् २०२० देखि नयाँ राष्ट्रिय साझेदारी रणनीति अनुरुप सहयोग अघि बढाउनेछ । एडीबीले भौतिक पूर्वाधार, मानव पुँजी विकास, उर्जा, सहरी विकास तथा यातायात पूर्वाधार, शिक्षा र कृषि क्षेत्रमा ऋण, अनुदान तथा प्राविधिक सहायता उपलब्ध गराउँदै आएको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *