एडीबीले ब्लकचेन प्रयोग गरेर क्रस–बोर्डर सेक्युरिटिज लेनदेन प्रणालीको लागि प्रोटोटाइप विकास गर्ने

फिलिपिन्स, १२ माघ । एसियाली विकास बैंक (एडीबी)ले ब्लकचेन प्रविधिको प्रयोग मार्फत एसिया र प्रशान्त क्षेत्रमा सीमापार धितोपत्र कारोबारलाई थप प्रभावकारी र सुरक्षित बनाउन परियोजना सुरु गरेको छ । प्रमुख ब्लकचेन कम्पनीहरूसँग काम गर्दै एडीबीले ब्लकचेन नेटवर्कभित्र आशियाना प्लस थ्री क्षेत्रमा केन्द्रीय बैंकहरू र सेक्युरिटी डिपोजिटरीहरूलाई सीधा जडान गर्ने तरिकाहरू विकास गर्ने बैंकद्वारा जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । यस क्षेत्रले दक्षिणपूर्वी एसियाली राष्ट्रहरूको संघ र जापान, चीन र कोरियालाई समेट्नेछ ।

ब्लकचेन नेटवर्क भित्र संस्थाहरूलाई सीधा जडान गर्नाले लेनदेन लागत र सेटलमेन्ट जोखिम दुवै कम गर्ने बताइएको छ । यो परियोजना २ चरणमा सम्पन्न गरिनेछ, जसअनुसार पहिलो डिजाइनिङ चरण मार्च २०२२ को अन्त्यसम्ममा सम्पन्न हुनेछ । २०२२ को दोस्रो त्रैमासिकको लागि निर्धारित गरिएको प्रोटोटाइपिङ चरणमा नतिजाहरू आसियान क्षेत्रका सरकारी अधिकारी र सदस्यहरूसँग छलफल गरिने बताइएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *