चिठ्ठा मार्फत राष्ट्रिय सभा सदस्यहरुको पदावधि टुंग्याइयो, अर्थमन्त्री खतिवडाको पदावधि दुई वर्ष

काठमाडौं, ४ असार । राष्ट्रिय सभा सदस्यहरुको कार्यकाल टुंगो लगाइएको छ । संघीय संसद भवनको ल्होत्से हलभित्र राष्ट्रियसभा सदस्यहरुलाई वर्णानुक्रम चिठ्ठा तान्न लगाइएको थियो । सोही अनुसार जुन सदस्यले जति अंक लेखिएको चिठ्ठा निकाल्छ । उसको कार्यकाल त्यतिनै वर्ष हुने व्यवस्था थियो ।

राष्ट्रियसभा अध्यक्ष गणेशप्रसाद तिमल्सिनाको सांसद पद ६ वर्ष र उपाध्यक्ष शशिकला दाहालको ४ वर्ष कायम भएको छ । त्यस्तै गृहमन्त्री रामबहादुर थापाको सांसद पद ६ वर्ष र अर्थमन्त्री डा.युवराज खतिवडाको सांसद पद २ वर्ष कायम भएको छ । राष्ट्रियसभामा नेकपा संसदीय दलका नेता दीनानाथ शर्मा चार वर्षसम्म सांसद हुनेछन् । प्रमुख प्रतिपक्षी नेपाली कांग्रेस दलका नेता सुरेन्द्रराज पाण्डे र प्रमुख सचेतक सरिता प्रसाईंलाई दुई वर्षको चिठा हात परेको छ ।

राष्ट्रियसभाका १९ सदस्यको पदावधि २ वर्ष कायम भएको छ । अन्य २० जनाको ४ वर्ष र २० जनाको ६ वर्ष गोलाप्रथाबाट कार्यकाल कायम भएको छ । प्रत्येक प्रदेशका ३ महिला सांसदमध्ये एक जनाको २ वर्ष, एक जनाको ४ वर्ष र १ जनाको ६ वर्ष पदावधि टुंगो लगाइएको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *