१० प्रतिशत सेवा शुल्क खारेज गर्ने निर्णयको विरोधमा मजदुरसंघ

काठमाडौं, २२ माघ । रेष्टुरेन्ट तथा बार एसोसिएशन अफ् नेपाल (रेबान)ले उपभोक्ताबाट लिँदै आएको १० प्रतिशत सेवा शुल्क खारेज गर्ने निर्णयको विरोधमा मजदुरसंघले देशैभरका रेष्टुरेन्ट बन्द गराएको छ । अखिल नेपाल होटल तथा क्यासिनो मजदुर संघले १० प्रतिशत सेवा शुल्क हटाउन निर्णयको विरोधमा मंगलबारदेखि देशैभरका रेष्टुरेन्ट तथा बार बन्द गराएको हो ।  ‘२०६३ सालदेखि चल्दै आएको १०  प्रतिशत सेवा शुल्क अहिले बिनाकारण षड्यन्त्रपूर्वक तरिकाले हटाएर मजदुरमाथि अन्याय गरिएको बन्द गरिएको अखिल नेपाल होटल तथा क्यासिनो मजदुर संघका महासचिव मुक्ति दाहालले जानकारी दिए ।

अदालतको आदेश र श्रम ऐन तथा नियमावलीविपरीत रेबानले १० प्रतिशत सेवा शुल्क कटौती गरेको मजदुर संगठनले लगाउदै आएका छन् । रेबानले आफूहरुसँग छलफल नै नगरी यो निर्णय गर्नु आपत्तीजनक रहेको र मजदुरमाथिको थिचोमिचो भएकोले निर्ण फिर्ता नभएसम्म  संघले विरोध जारी राख्ने बताएको छ ।

Shangrila

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *