Shangrila

मङ्सिरभित्र अपर तामाकोशी आयोजना पूर्णरुपमा सञ्चालनमा ल्याइने

काठमाडौं, १० चैत । ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री वर्षमान पुनले आगामी मङ्सिरभित्र अपर तामाकोशी आयोजना पूर्णरुपमा सञ्चालनमा ल्याइने बताएका छन् ।  राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रुपमा रहेको ४५६ मेगावाट क्षमताको माथिल्लो तामाकोशी जलविद्युत् आयोजनाको निरीक्षको क्रमा मन्त्री पुनले आउदो मंसिर भित्र आयोजना सम्पन्न हुने बताए ।

दोलखाको विगु गाउँपालिकामा निर्माणाधीन उक्त आयोजनाको बाँधस्थल, सुरुङ, माथिल्लो पेनस्टक र तल्लो पेनस्टकको अवस्थाको बारेमा निर्माणस्थलमै पुगेर जानकारी लिएका पुनले आयोजनाका अधिकारीहरुलाई गम्भीर भएर काम गर्न निर्देशन दिए ।  ‘यो निकै महत्वपूर्ण आयोजना भएकाले यसमा हाम्रो गम्भीर चासो छ, आयोजना समयमै सम्पन्न गर्न र गुणस्तरीय बनाउनका लागि मैले पूरै ध्यान केन्द्रित गरेको छु, म समय तालिकाभित्रै आयोजना पूरा हुनेमा विश्वस्त छु’– मन्त्री पुनले  पत्रकार माझ  भने ।

नेपाली श्रम, सीप र पूँजी परिचालन गरी ठूला आयोजना सम्पन्न गर्न सक्दैन भन्ने सोच विगतमा रहेको भन्दै उनले यसबाट नेपालीले ठूला आयोजना आफैँ बनाउन सक्छन् भन्ने पुष्टि भएको उनले बताए । तामाकोशी जलविद्युत् आयोजना नेपालका लागि नमूनायोग्य र महत्वपूर्ण भएको मन्त्री पुनको भनाइ थियो । निरीक्षणका लागि मन्त्री पुन नेपाल विद्युत् प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङ, राष्ट्रिय योजनाआयोगका सदस्य डा कृष्णप्रसाद ओलीसहित आयोजनास्थल गएका थिए । गौरवको आयोजनाको रुपमा रहेको माथिल्लो तामाकोशीको भौतिक प्रगति करीब ९८ प्रतिशत पुगेको छ । 

laxmi_muddati_ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *