राष्ट्र बैंकले ११ अर्व ६१ करोडको ट्रेजरी बिल जारी गर्ने

काठमाडौं, १८ चैत । नेपाल राष्ट्र बैंकले ११ अर्ब ६१ करोड रुपैयाँको ट्रेजरी बिल जारी गर्ने भएको छ । राष्ट्र बैंकले २८ दिन, ९१ दिन, १ सय ८४ दिन र एक वर्षको लागि ट्रेजरी बिल जारी गर्न लागेको हो ।

मंगलबार जारी हुने ट्रेजरी बिलका लागि आज (सोमबार) दिउँसो ३ बजे बोलकबोल हुनेछ । बैंकले २८ दिनको लागि ३ अर्ब २५ करोड रुपैयाँको बिल जारी गर्न लागेको छ । ९१ दिनको लागि जारी हुने १ अर्ब रुपैयाँको ट्रेजरी बिल २०७६ असार १७ गते परिपक्क हुनेछ । यस्तै, १८२ दिनको लागि जारी हुने ३ अर्ब रुपैयाँको ट्रेजरी असोज १४ गते परिपक्क हुनेछ ।

यता, केन्द्रीय बैंकले १ वर्ष अवधिका लागि ४ अर्ब ३६ करोड रुपैयाँको ट्रेजरी गर्दैछ । यो बिल २०७६ चैत १८ गते परिपक्क हुनेछ । ट्रेजरी बिल १ वा १ वर्षभन्दा कम अवधिको आन्तरिक ऋण उठाउन प्रयोग गरिने अल्पकालीन सरकारी ऋणपत्र हो ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *