हावा हुरीमा परी घाइते भएका सवैको उपचार राज्यले गर्ने, आर्थिक क्षतिको एकिन विवरण संकलन गर्न निर्देशन

काठमाडौं,१९ चैत । सरकारले बारा र पर्सामा आइतबार साँझ आएको हावा हुरीमा परी घाइते हुने सबैको उपचारको व्यवस्था गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको मन्त्रिपरिषद्को आकस्मिक बैठकले घाइतेको उद्धार र उपचारमा कुनै कमी कमजोरी हुन नदिने निर्णय हो ।   उक्त दुःखद् घटनामा परी ज्यान गुमाउने मृतकप्रति श्रद्धासुमन अपर्ण गर्दै सरकारले शोक प्रकट गर्ने निर्णय गरेको छ ।

बैठकले प्रभावित शोक सन्तप्त परिवारप्रति गहिरो समवेदना प्रकट गर्दै घाइतेको शीघ्र स्वास्थ्य लाभको कामनासमेत गरेको छ । प्रभावित क्षेत्रमा कुनै पनि रोगको प्रकोप फैलन नदिन औषधिसहितको स्वास्थ्यकर्मीको टोली तुरुन्त परिचालन गर्ने तथा विपद् प्रभावित क्षेत्रमा विद्युत्, खानेपानी, सञ्चारलगायतका अत्यावश्यक सेवा तत्काल सञ्चालन गर्ने बैठकले गरेको निर्णय छ ।

यसै गरी बैठकले सम्पूर्ण क्षतिको विवरण संकलन गरी राहत तथा पूननिर्माणको कार्य समन्वयात्मक ढंगबाट गर्ने भएको छ । उक्त घटनामा परेर हालसम्म २७ जनाको मृत्यु हुनुका साथै ६१३ जना घाइते भएका छन् ।

Shangrila

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *