भेरी–बबई डाइभर्सन सुरुङ निर्माण सकियो, प्रधानमन्त्री ओलीले ब्रेक थ्रु’ भएको घोषणा गर्ने

काठमाडौं, २५ चैत । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रुपमा रहेको भेरी–बबई डाइभर्सन बहुउद्देश्यीय आयोजनाको सुरुङ निर्माण काम सकिएको छ । पहिलो चरणअन्तर्गत पर्ने सुरुङ निर्माणको काम सकिएसँगै आयोजनाले दोस्रो चरणको प्रक्रिया सुरु गरेको छ । दोस्रो चरणको कार्यक्रम अन्तर्गत सिभिल निर्माण, इलेक्ट्रो मेकानिकल निर्माण तथा जडान, हाइड्रो मेकानिकल निर्माण तथा जडानका काम शुरू गरिए आयोजनाले बताएको छ ।

१२ हजार २ सय मिटर लामो सुरुङ निर्माणको जिम्मा चाइना ओभरसिज इन्जिनियरिङ ग्रुप कम्पनीले सम्झौतामा उल्लेखित अवधिभन्दा एक वर्षअघि काम सम्पन्न गरेको हो ।

२०७२ जेठ २१ गते सुरुङ खन्न सुरु गरेको कम्पनीको निर्माण म्याद २०७६ चैत १५ गतेसम्म थियो । सुरूङ् निर्माणको ‘ब्रेक थ्रु’ भएको औपचारिक घोषणा भने प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीबाट यही बैशाख ३ गते गर्ने तयारी गरिएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *