Date

बुध, जेष्ठ १६, २०८१
Wed, May 29, 2024

राजनीतिमा लाग्न युवा उद्यमीलाई बाबुराम भट्टराईको सुझाव

राजनीतिमा लाग्न युवा उद्यमीलाई बाबुराम भट्टराईको सुझाव

काठमाडौं, ३० जेठ । पूर्वप्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले युवा उद्यमीहरुलाई राजनीतिमा लाग्न सल्लाह दिएका छन् । नेपाल उद्योग परिसंघको युवा उद्यमी मञ्चले “बाबुराम भट्टराईको आखाँबाट नेपाल” शीर्षकमा आयोजना गरेको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा उनले यस्तो बताएका हुन ।

भट्टराईले राजनीति, व्यापार तथा उद्योगबाट अलग नरेहेको भन्दै युवा उद्यमीहरुलाई राजनीतिक गतिविधिमा सक्रिय सहभागिताका लागि आग्रह गरे । नेपाल किन बाँकी विश्वभन्दा धेरै पछाडि परेको भन्ने युवा उद्यमीहरुको प्रश्नमा पूर्व प्रधानमन्त्री भट्टराईले केही ऐतिहासिक तथ्य उल्लेख गरे । उनले भने, “अठारौं शताब्दीमा नेपाल २५ वटा विकसित देशभित्र पथ्यो । तर, शाह तथा राणा शासनकालमा नेपाल बाँकी विश्वसँग अलग रही नागरिकको ओहोर दोहोर नहुँदा प्रगति रोकिन पुग्यो । तर अहिले नेपाल विकासको बाटोमा अघि बढेको छ ।”

चीन र भारतको बीचमा रहेकाले नेपाललाई दुई देशबीचको गतिशिल पुलको रुपमा आर्थिक विकास गर्ने अवसर प्राप्त भएको पनि उनले उल्लेख गरे ।

अर्थकोअर्थ

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read also x