धितोपत्र बोर्डको आगामी नीति तथा कार्यक्रमः ठूला लगानीमा स्थापित उत्पादनमूलक कम्पनीलाई धितोपत्र बजारमा भित्र्याउन प्रोत्साहन गरिने

काठमाडौं, ३० असार । नेपाल धितोपत्र बोर्डले ठूलो लगानीमा स्थापित उत्पादनमूलक कम्पनीहरुलाई धितोपत्र बजारमा भित्र्याउन प्रोत्साहन गर्ने भएको छ । बोर्डले आर्थिक वर्ष २०७६/७७ को नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक गर्दै पचास करोड वा सो भन्दा माथिका र एक अर्ब वा सो भन्दा बढीको पूँजीमा स्थापित उत्पादनामूलक कम्पनीहरुलाई धितोपत्र बजारमा भित्र्याउन प्रोत्साहन गर्ने जनाएको छ ।

सरकारले समेत कर छुटमार्फत् उत्पादनमूलक कम्पनीहरुलाई धितोपत्र बजारमा ल्याउन प्रोत्साहन गरेकाले त्यस्ता कम्पनीहरुलार्ई सहुलियत दरमा ऋण प्रवाह गर्ने बोर्डले जनाएको छ ।

यसका अतिरिक्त बोर्डले आगामी आर्थिक वर्षमा वित्तीय लगानीकर्ताको संरक्षण सम्बन्धी व्यवस्थालाई सुदृढ गर्दै वित्तीय समावेशी नीति तर्जुमा गर्ने, डिम्याट खातासम्बन्धी नीतिलाई थप प्रभावकारी बनाउने, नेप्से र सिडिएससीमा आईटीको क्षमता अभिवृद्धि गर्नमा सहजिकरण गर्ने र निजी क्षेत्रमा अर्काे स्टक एक्सचेन्ज स्थापना गर्न दिने जनाईएको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *