पर्यटन प्रवद्र्धनका लागि पाटा नेपालले चिनियाँ रिसर्च इन्स्टिच्यूट ‘कोट्री’ सँग सहकार्य गर्ने

काठमाडौं, २३ मंसिर । प्यासिफिक एसिया ट्राभल एशोसिएसन (पाटा) नेपाल च्याप्टरले चाइना आउट बाउण्ड पर्यटकहरुलाई नेपाल भित्र्याउन मार्केटिङ तथा प्रवद्र्धनात्मक कार्यक्रम, अनुसन्धान मार्फत आवश्यक ज्ञान र तथ्य सम्प्रेषण तथा वितरण लगायतका तालिम तथा कार्यशाला आयोजना गर्न चाइना आउट बाउण्ड टुरिजम रिसर्च इन्स्टिच्यूट (कोट्री) सँग रणनीतिक साझोदार गर्ने भएको छ।

भारतको नयाँदिल्लीस्थित द पार्क होटलमा पाटा इण्डिया च्याप्टरद्वारा आयोजित ‘टुरिजम पावर हाउस’ कार्यक्रममा सहभागि पाटा नेपालका अध्यक्ष सुनिल शाक्य र कोट्रीका सिइओ प्रोफेसर डा. वोल्फ ग्याङगले साझेदारी सम्बन्धि सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर गरेका छन् ।

कोट्री चाइनाको आउड बाउण्ड पर्यटन बजारको सन्दर्भमा अनुसन्धान, जानकारी, तालिम, गुणस्तर निर्धारण तथा परामर्श प्रदान गर्ने विश्वकै अग्रणी एवम् प्रख्यात रिसर्च संस्था हो ।

कोट्रीसँगको सम्झौताले नेपालका लागि विश्वकै सबैभन्दा ठूलो पर्यटन बजार चीनमा रहेको बृहत अवसर र सम्भाव्यताहरुलाई उजागर गर्ने महत्वपूर्ण कदम भएको पाटा नेपालका महासचिव विभुतीचन्द ठकुरीले जानकारी दिए । उनले पाटा नेपाल र कोट्रीको सहकार्य आगामी वर्ष २०२० फेब्रुअरी २२ देखि २५ सम्म काठमाडौँमा आयोजना हुने नाईस (नेपाल–इण्डिया–चाहिना एक्सपो) देखि सुरु हुने जानकारी दिए ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *