चुनावपछि तेस्रोचोटी पेट्रोलियमको मूल्य बढ्यो

काठमाडौं, ४ माघ । नेपाल आयल निगमले इन्धनको मूल्य वृद्धि गरेको छ । अन्तर्राष्टिय बजारमा इन्धनको मूल्य वृद्धि भएकाले सोही अनुसार नेपालमा पनि मूल्य समायोजन गर्नुपरेको निगमले जनाएको छ । निगमले इण्डियन आयल कर्पोरेसन (आइओसी) ले जनवरी १५ मा पठाएको मूल्यसूची अनुसार इन्धनको बजार मूल्य समायोजन गरेको हो ।
निगमले आइओसीबाट अंग्रेजी महिनाको १ र १५ मा नयाँ मूल्यसूची प्राप्त गर्ने गर्छ । बिहीबारदेखि लागू हुने गरी निगमले पेट्रोलमा एक रुपैयाँ, डिजल र मट्टितेलमा दुर्इ रुपैयाँ मूल्य बढाएको निगमका निमित्त कार्यकारी निर्देशक सुशील भट्टरार्इले बताए।यो मूल्य बढेपछि पेट्रोल १ सय ३ रुपैयाँ प्रतिलिटर र डिजल तथा मट्टितेलको मूल्य ८१ रुपैयाँ प्रतिलिटर कायम भएको छ। निगमले अरु पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य भने यथावत राखेको छ।
मूल्य समायोजनपछि निगमलार्इ पाक्षिक रुपमा १९ करोड घाटा रहेकोजभट्री छ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *