अत्यावश्यक अवस्थाबाहेक विदेश नजान सरकारको आग्रह, अन्तर्राष्ट्रिय सभा,सम्मेलन पनि स्थगन

काठमाडौं, १९ फागुन । नेपाल सरकारले अत्यावश्यक अवस्थाबाहेक विदेश नजान नेपालीलाई आग्रह गरेको छ । विश्व स्वास्थ्य संगठनले नेपाललाई कोरोनाको उच्च जोखिम भएको मुलुकमा सूचिकृत गरेपछि नेपाल सरकारले पूर्वसावधानी अपनाउदै यस्तो आग्रह गरेको हो ।

त्यसैगरी विवाह, पार्टीजस्ता कार्यलाई पनि पारिवारिक जमघटमा सिमित राख्न परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले आग्रह गरे । त्यस्तै उनले भिडभाडमा नबस्‍न, लामो समय बाहिर नहिंड् र मास्कको प्रयोग गर्न पनि आग्रह गरे ।

नेपालमा आयोजना गर्ने सबै अन्तर्राष्ट्रिय सभा, सम्मेलन स्थगन गर्ने निर्णय पनि सरकारले गरेको छ। सरकारले आगामी चैतमा सगरमाथा संवाद कार्यक्रम गर्ने निर्णय गरेको थियो । उक्त संवाद कार्यक्रम पनि स्थगित गरेको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *