पर्यटन क्षेत्रलाई समस्याग्रस्त घोषणा गरी राहतको प्याकेज ल्याउँन व्यवसायीको माग

काठमाडौं, २३ कोरोना भाइरसका कारण पर्यटन व्यावसायमा पर्न गएको असर बारे पर्यटन ब्यावसायीहरुले सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

होटल एसोशियसन अफ नेपाल, नेपाल एशोसियसन अफ टुर एण्ड ट्राभल एजेन्स, ट्रेकिङ एजेन्सी एशोसियसन अफ नेपाल, नेपाल पर्यटक यातायात व्यावसायी संघलगायत पर्यटकीय संघ संस्थाका पदाधिकारीहरुले सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका हुन् ।

व्यवसायीहरुका अनुसार उक्त भाइरसको त्रासका कारण पर्यटन आगमन ८० प्रतिशत रद्ध भएको छ । त्यसले पर्यटन क्षेत्रमा परेको प्रतिकुल असर र भविष्यमा आउने समस्या प्रति सजग हुदैँ पर्यटन व्यावसायलाई समस्याग्रस्त क्षेत्र घोषणा गरी राहत प्याकेजको व्यवस्था गर्नु माग गरेका छन् ।

त्यसैगरी नेपाल वायुसेवा संचालक संघले वायुसेवा प्रदायकहरुले बैंकलाई तिर्नु पर्ने व्याजदर नेपाल राष्ट्र बैंकमार्फत रिफाइनान्सको व्यवस्था गर्न माग गरेका छन् ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *