सुदूरपश्चिम खप्तड गोल्ड कप दिल्ली युनाईटेडद्धारा काठमाडौं व्वाईज पराजित

धनगढी२३ पुस
भारतको दिल्ली युनाईटेड धनगढीमा जारी भागेश्वर गुप्र सुदुरपश्चिम खप्तड गोल्ड कपको क्वाटर फाईनलमा पुगेको छ । शनिवार धनगढी रंगशालामा भएको खेलमा काठामाडौको व्वाईज युनियनलाई पेनाल्टी सुटआउटमा ४–२ ले हराउदै अन्तिम आठमा पुगेको हो ।
निर्धारित समय सम्म दुवै टीमले १–१ को वरावरी खेलेपछि पेनाल्टी सुट आउटवाट निर्णय लिईएको हो । पहिलो हाफमा दुवै टोलीले गोल रहित वरावरी खेलेका थिए । दोस्रो हाफको ५८ औं मिनेटमा दिल्ली युनाईटेडका लागि जर्सी नम्वर १९ का केथोपीले गोल गर्दै आफ्नो टीमलाई अग्रता दिलाए ।
त्यो अग्रता ९ मिनेटभन्दा वढी टिक्न सकेन । ६७ औं मिनेटमा व्याईज युनियनका लागि जर्सी नम्वर ७ का अभिसेक रिजालले गोल गर्दै खेल वरावरी गरे । त्यसपछि कुनै पनि टीमले गोल गर्न नसक्दा पेनाल्टीमा दिल्ली युनाईटेड विजयी भएको हो । पेनाल्टीमा दिल्लीका लागि जर्सी नम्र १३ का डनलिप्चा जर्सी नम्वर २२ का सन्दीप जर्सी नम्वर ३७ का रिसव र जर्सी नम्वर ४ का सिमेटले गोल गरे । व्वाईज युनियनका लागि जर्सी नम्वर १० का रुपेश केसी र जर्सी नम्वर ५ का राजु मगरले गोल गरे । युनियनका जर्सी नम्वर १७ का विशेष खड्गी र जर्सी नम्वर ८ का मोसाको प्रहार वाहिर गएपछि युनियन गोल्डकपवाट वाहिरिएको हो ।
जितपछि प्रतिक्रिया दिदै दिल्ली युनाईटेडका कप्तान विसन मेहराले तीन जना फरवार्ड घाईते भएका कारण रक्षात्मक खेल खेल्दा पनि पेनाल्टीमा पुगेर जित हासिल गर्न सफल भएको वताए ।
व्वाईज युनियनका प्रशिक्षक सुगम तन्डुकारले राम्रो खेल्दा पनि टाईव्रेकरमा ५०÷५० को स्थितिमा पुगेर हार्न पुगेको प्रतिक्रिया दिए । प्रतियोगिता अन्तर्गत आईतवार आयोजक सुप ११ र भारतको पञ्जाव फुटवल टीम वीच प्रतिस्पर्धा हुने सुदुरपश्चिम ११ फुटवल क्लवका महासचिव प्रकाश शाहीले जानकारी दिए ।
गोल्डकपको पहिलो दिन भारतको पंजाब एफसीले नेपालगंज ११ लाई पराजित गरेको थियो भने दास्रो दिन भेटानको ड्रक स्टारले वेष्ट काठमाडौंलाई पराजित गरेको थियो । प्रतियोगिता माघ १ गते सम्म संचालन हुनेछ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *