राहत प्याकेजका लागि आइएफसीसँग छलफल, चैतमा तिर्नुपर्ने कर असारमा सार्न महासंघको माग

काठमाडौं, १ चैत । अर्थ मन्त्रालयले निजी क्षेत्रलाई राहत प्याकेजका लागि विश्व बैंक समूहको अन्तर्राष्ट्रिय वित्त निगम (आइएफसी)सँग छलफल अघि बढाएको छ । आइएफसीले कोरोना भाइरसका कारण संकटमा परेका उद्योग व्यवसाय जोगाउनका लागि विश्वव्यापी रुपमा ६ अर्ब अमेरिकी डलरको ऋण सहायता घोषणा गरेको छ । नेपालमा पर्यटन व्यवसाय कोरोनाका कारण प्रत्यक्ष रुपमा प्रभावित भैसकेको छ । पर्यटकको आवागमन घटेपछि होटल र एयरलाइन्स व्यवसायमा १० अर्ब रुपैयाँको क्षति भैसकेको अनुमान गरिएको छ ।

यसैबीच सरकारले निजी क्षेत्र संकटोन्मुख व्यवसाय बचाउन आइएफसीको ऋण परिचालनका सम्बन्धमा छलफल थालेको अर्थ मन्त्रालयले जनाएको छ । अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडा र आइएफसीकी नेपाल, बंगलादेश र भुटानका लागि व्यवस्थापक वेन्डी वेर्नरको उपस्थितिमा सघन छलफल भएको हो ।

यसैबीच नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघले भने कोरोना भाइरसको कारण उद्योग व्यवसाय प्रभावित भएकाले सरकारले चैत मसान्तमा लिने कर असार मसान्तमा मात्र लिने व्यवस्थाका लागि आग्रह गरेको छ । महासंघले सरकारसँग यथाशक्य छिटो राहत प्याकेज ल्याउन पनि आग्रह गरेको छ । महासंघको चैत २८ र २९ मा हुने साधरणसभा स्थगित गर्ने या नगर्ने भन्ने सम्बन्धमा भने अब बस्ने कार्यकारिणी समितिले निर्णय लिने बताइएको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *