विजीमल अनुगमन गएका टोलीमाथि आक्रणको प्रयास

काठमाडौ १३ असोज। अनुगमनको लागि गोङ्गबु नयाँ बसपार्क स्थिति बिजी मलमा पुगेको वाणिज्य, आपूर्ति तथा उपभोक्ता हित संरक्षण विभागको टोलीलाई व्यापारीहरुले अवरोध पुराएका छन् । चार्डपर्वको समयमा मात्रै अनुगमन गरेर व्यवसायीको रोजी रोटी खोसेको भन्दै उनीहरुले नाराबाजी समेत गरेका थिए ।

विजी मलका व्यापारीले चर्को मूल्य असुलेको चाल पाएपछि टोली अनुगमनका लागि पुगको थियो । तर, अनुगमनका टोलीमाथि नै व्यापारीले घेरावन्दी गर्दै अनुगमनमा अवरोध पुराएका हुन् । अनुगमन टोलीमाथि आक्रमणको प्रयास समेत भएके थियो ।

अनुगमनमा बढी मुल्य राखेर वस्तु विक्रि गर्ने व्यवसायीलाई जरिवाना गर्न खोज्दा अवरोध सिर्जना गरेको महानिर्देशक योगेन्द्र गौचनले बताए । ‘बिजी मलमा व्यापारीले बढी मुल्यमा वस्तु विक्रि गरेको पाईएको उनले बताए । केहीमा मुल्यसुची नै नराखेको समेत भेटिएको उनले बताए ।

अनुगमनले टोलीले कैफियत भेटिएको पसललाइ जरिवाना गरेको छ । अवरोध गर्ने व्यापारीलाई कारबाही प्रक्रिया अघि बढाइएको गौंचनले जानकारी दिए । यसअघि काठमाडौंको दरबारमार्ग र न्युरोडको फेन्सी पसलको अनुगमनमा पुगेको टोलीमाथि व्यापारीले अवरोध सिर्जना गरेका थिए ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *