फस्र्ट माइक्रोफाइनान्सद्वारा १७ प्रतिशत बोनस सेयर वितरण गर्ने विशेष प्रस्ताव पारित

काठमाडौं, २८ असोज । फस्र्ट माइक्रोफाइनान्स लघुवित्त वित्तीय संस्थाले सेयरधनीहरुलाई १७ प्रतिशत बोनस सेयर वितरण गर्ने विशेष प्रस्ताव पारित गरेको छ । काठमाडौंमा मंगलबार सम्पन्न कम्पनीको १० औं वार्षिक साधारण सभाले उक्त प्रस्ताव पारित गरेकोे हो ।

संचालक समितिबाट प्रस्ताव गरे अनुसार चुक्ता पुँजीबाट ११ करोड ६३ लाख रुपैयाँभन्दा बढीको बोनस सेयर वितरण गर्न लागिएको कम्पनीले जनाएको छ । त्यस्तै सभाले ६१ लाख २३ हजार ५ सय २३ रुपैयाँ नगद लाभांश कर प्रयोजनका लागि राखिएको सामान्य प्रस्ताव पनि पारित गरेको छ ।
त्यसैगरी सभाले कम्पनीको आर्थिक वर्ष २०७६÷७७ को लोखापरीक्षणका लागि लोखापरीक्षक युद्धराज ओलीलाई नै नियुक्त गर्ने प्रस्ताव पनि पारित गरेको छ ।

कम्पनीले आर्थिक वर्ष २०७५÷७६ मा खुद नाफा १३ करोड २४ लाख ७१ हजार रुपैयाँ गरेको छ । यो अघिल्लो आर्थिक वर्षको तुलनामा ३०.५८ प्रतिशत बढी हो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *