श्रोत नखुलेको कारोबार गरेपछि पशुपति सेभिङ एण्ड क्रेडिटलाई १० लाख जरिवाना

काठमाडौ ३० असोज । सहकारी विभागले ललितपुरस्थित पशुपति सेभिङ एण्ड क्रेडिटलाई शंकास्पद कारोबार गरेको भन्दै १० लाख रुपैयाँ जरिवाना गरेको छ । संस्थाले सम्पती शुद्धीकरण निवारण सम्बन्धी कानुनलाई उल्लघंन गरेको भन्दै विभागले जरिवाना गरेको हो ।

पछिल्लो समयमा सहकारी विभागले सम्पति शुद्धीकरणमा कडाई गर्न थालेको छ । सहकारी संस्थाका श्रोत नखुलेका धेरै कारोबार हुने गरेका छन् । तर, विभागले यस अघि कुनै कारवाही नगरे पनि अहिले भने अनुगमन गर्दै कारवाही गर्न थालेको छ ।

पशुपति सेभिङ एण्ड क्रेडिट सहकारी संचालक सिबी लामा हुन् । सहकारी श्रोत नखुलेका धेरै कारोबार भएको पाईएपछि विभागले कारवाही गरेको हो । अन्य सहकारीमा यस्तो खालको कारोबार देखिएको विभागले बताएको छ । यकिन भएपछि कारवाही प्रक्रिया अगाडी बढाईने विभागले बताएको छ ।

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *