नेपाल चेम्वर अफ कमर्सद्धारा संधोधित नेपाल भारत रेल्वे सम्झौताको स्वागत

काठमाडौं, २७ असार । नेपाल चेम्वर अफ कमर्सले नेपाल भारतबीच सम्पन्न संधोधित रेलवे सम्झौताकोे स्वागत गरेको छ । नेपाल चेम्वर अफ कमर्सका अध्यक्ष राजेन्द्र मल्लले एक सूचना जारी गरी संशोधित प्रावधानहरु अनुसार प्रस्तुत सम्झौता दुवै देश बीचको व्यापार तथा पारवहन सम्बन्धमा कोशेढुंगा हुने बताएका हुन् ।

उनले यसका लागि दुवै देशका सरकारलाई धन्यवाद समेत दिएका छन् । अध्यक्ष मल्लले यसबाट नेपालको वैदेशिक व्यापारमा ठूलो सघाउ पुग्ने बताउदै चेम्वरले बिगत धेरै समय देखि व्यवसायीक लागत घटाउन पारवहन लागतमा कमी हुनु पर्नेमा जोड दिदै आएको बताएका छन् ।

संशोधित सम्झौताले पारवहन लागतमा कमी हुन गइ नेपाली उत्पादनका मालवस्तुहरु प्रतिस्पद्र्धी हुने बिश्वास चेम्बरले राखेको छ । यसबाट वैदेशिक व्यापार सन्तुलनमा टेवा पुग्ने बताइएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *